Κυριακή! Η πιο ωραία μέρα για το κέντρο της Αθήνας! Άλλη μία υπέροχη δράση με θέμα τον Ναό Ηφαίστου και την φωτογραφία μας περίμενε!
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_dba7ee324526445e8f5de49f45e3f0d0~mv2_d_4531_3566_s_4_2.jpg/v1/fill/w_147,h_116,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_dba7ee324526445e8f5de49f45e3f0d0~mv2_d_4531_3566_s_4_2.jpg)
Συγκεντρωθήκαμε 16:30 στο σύστημα, όπου γνωρίσαμε και καλωσορίσαμε τους καινούριους ανιχνευτές Χρυσούλα και Αρίστο. Αφού συγκεντρωθήκαμε, ξεκινήσαμε τον προορισμό μας για Πειραιά!
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_409e0fc55d3548c7a659838ecb031a70~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_409e0fc55d3548c7a659838ecb031a70~mv2.jpg)
Αφού στριμωχτήκαμε στο λεωφορείο και φτάσαμε σώοι και αβλαβείς στον Πειραιά, πήραμε τον ηλεκτρικό και φτάσαμε στον πρώτο μας προορισμό, το Θησείο.
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_33697fa3d62944d3bc3bcaaa2e9b3582~mv2.jpg/v1/fill/w_115,h_173,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_33697fa3d62944d3bc3bcaaa2e9b3582~mv2.jpg)
Εκεί περπατήσαμε προς τον αρχαιολογικό χώρο του Ναού του Ηφαίστου όπου ο όμιλος εργασίας παρουσίασε κάποιες πληροφορίες για τον ναό και για την ιστορία της φωτογραφίας!
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_6b1ef07f5b8d4a60befcb70837c9b317~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_6b1ef07f5b8d4a60befcb70837c9b317~mv2.jpg)
Έπειτα, αρχίσαμε το φωτοσαφάρι με θέμα την σύγχρονη Αθήνα στην γύρω περιοχή! Οι Ανιχνευτές άφησαν την καλλιτεχνική τους φύση να «μιλήσει» και φωτογράφιζαν ότι τους κέντριζε το ενδιαφέρον.
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_cf3615de7d9140c4972f6a9781a44d3f~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_cf3615de7d9140c4972f6a9781a44d3f~mv2.jpg)
Βγάλαμε πολλές φωτογραφίες και περάσαμε υπέροχα! Τέλος, πήραμε το τρόλεϊ και το λεωφορείο και πήραμε τον δρόμο για την επιστροφή!
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_7552a04564e24120a442c92f48d3554e~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_7552a04564e24120a442c92f48d3554e~mv2.jpg)
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_4cf3a5a4dc7147339dcb1af84c0ed9a4~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_4cf3a5a4dc7147339dcb1af84c0ed9a4~mv2.jpg)
![Ανιχνευτές - Πρόσκοποι - Νίκαια](https://static.wixstatic.com/media/ffa427_82c5c35ddb0744f5b035d99e0fde25ea~mv2.jpg/v1/fill/w_144,h_96,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/ffa427_82c5c35ddb0744f5b035d99e0fde25ea~mv2.jpg)